Pürüzsüz Bir Cilt İçin Bakım Teknikleri

0
50

Cildimiz yaşlanma belirtilerinin en erken ortaya çıktığı yerdir. İyi bakmadığımız takdirde sağlıksız görünür ve aynaya her baktığınız da sağlıksız ve pürüzlü bir cilt görmeyi kimse istemez.

Aslında çok da zor olmayan cilt bakım tekniklerini evinizde de rahatlıkla uygulayarak sağlıklı, parlak ve canlı görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

Pürüzsüz bir cildin temeli olan bakım cildi fazla yağdan, kirden, makyaj kalıntılarından arındırmak için güzde iki defa yıkamaktır.

Cilt tipinizi iyi bilmeli ve kullandığınız tüm temizleme, nemlendirme gibi bakım ürünlerini cilt tipinize göre seçmelisiniz.

Yüzünüzü yıkarken aşırı sıcak su kullanımı yerine daha ılık su ile yıkayın. Aşırı sıcak su cildinizi kurutarak tahriş olmasına sebep olur.

Yüzünüzü yıkadıktan sonra kurularken kendinize özel, yumuşak bir yüz havlusu kullanın. Kağıt havlularda hijyenik olduğundan işinize yarayabilir.

Yüzünüzde akne, sivilce gibi sorunlar varsa bunları sıkmak daha büyük sorunlara yol açabilir ve cildinizde hasar bırakabilirsiniz.

Bu nedenle bu sorunlarla başa çıkmak için mutlaka bir doktora görünerek ilaç tedavisine başlamalısınız.

Ayrıca pürüzsüz bir cilde sahip olmanın bir diğer şartı doğal makyaj ürünleri kullanmaktır.

Sıradan ve düşük kalitedeki ürünler cildinizi tahriş ederken nefes almasını engeller ve sizi birçok cilt problemi ile baş başa bırakır.

Tüm bunların yanında pürüzsüz bir cilt için diğer bakım yöntemlerinin başında sağlıklı beslenme gelir.

Fazla kafeinli içecekler, alkol ve sigara kullanımı cildinizi olumsuz etkiler. Bunun yanında düzenli bir uyku da pürüzsüz bir cilt için büyük önem taşır.

Az uyumak cildinizin yenilenmesine engel olacak, cildinize daha yorgun ve mat bir görünüm verecektir.

Su tüketimine de dikkat etmelisiniz. Su vücudun dengesiniz sağlar, cildin yenilenmesine ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Bu nedenle günde en az 2 litre su tüketmeye özen göstermelisiniz.

Stresli, gergin ve havası kirli ortamlarda bulunmak da cildinizi olumsuz etkileyeceğinden bu tarz ortamlarda bulunmamaya dikkat edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz