Sağlığınızı Tehdit Eden Yanlış Güzellik Tüyoları

0
35

İnternette yer alan ve daha güzel olmak için kullanabileceğiniz bir çok yöntem yer almaktadır. Bunların arasında sağlıklı olan bazı yöntemler yer almaktadır.

Ancak çoğunun kısa süre içerisinde etkili olsa da uzun sürede vücuda ciddi zararlarının olduğunu söylemekte fayda var.

Özellikle sosyal medyada çok hızlı şekilde yayılan ve cildinize yarar sağladığı söylenen ancak zarar veren tüyolar bulunmakta.

Bizde Sağlıkasistan.com olarak sizler için internette yer alan ve sağlığınızı tehdit eden o yanlış sağlık tüyolarını bir araya getirdik.

Saç rengini açmak için deterjan kullanmak

Evet ilk bakıldığında olmaz gibi görünüyor ancak internette sıkça karşılaşılan tüyolardan biridir.

Saç rengini açmak için çoğu insanın kullandığı yöntemlerden biri deterjan kullanımıdır. Eğer sizde bu insanlar arasında yer alıyorsanız hemen bundan kurtulun.

Deterjanın içerisinde yer alan birçok kimyasal madde bulunmaktadır. Bu kimyasal maddeler hem saçlarınıza hemde saç derinize ciddi zararlar vermektedir.

İleride saç derinizde meydana gelebilecek sorunları önlemek için saç rengi açmak için deterjan kullanımından uzak durun.

Siyah noktalardan kurtulmak için parmaklarınızı kullanmak

Yüzünüzde meydana gelen siyah noktalardan kurtulmak için parmaklarınızı kullanarak sıkmaya çalışmak bunların yayılmasını hızlandırmakta ve cildinizde bazı lekelerin oluşmasına sebep olmaktadır.

Ciltteki siyah noktaları parmaklarınızla sıkmak veya vakumla bunlardan kurtulmaya çalışmak yerine düzenli olarak cildinizi temizleyerek sağlıklı biçimde siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Yüz temizliği için karbonat kullanmak

İnternette denk geldiğimiz bir diğer zararlı güzellik tüyosu ise yüz temizlemek için karbonat kullanımıdır.

Karbonat kullanarak cildinizi temizleme çalışmanız cildinizin kurumasına neden olacağı gibi çok daha kısa sürede yaşlanmanıza neden olacaktır.

Karbonat cildin pH seviyesini ciddi oranda etkilediğinden vücudunuza çok ciddi zararlar verebilir. Derhal bu yöntemden kurtulmalısınız

Glokom damlası ile kirpikleri uzatmaya çalışmak

İlacın yan etkisinden dolayı kirpikleri uzattığı doğrudur. Ancak bu yöntem kısa vadede işe yarıyor gibi görünüyor.

Özellikle vücudun en hassas organlarından biri olan göz çevresine zarar verebilecek bir madde kullanımı sağlığınıza ciddi zararlar verebilir
 

Saç kremi olarak hindistan cevizi yağı kullanmak

Hindistan cevizi ve hindistan cevizi yağının birçok faydası bulunmaktadır. Saç bakımında hindistan cevizi yağı kullanarak saç yağlanmasını önlemeye çalışan insanlar bulunmaktadır.

Bu yöntemi kullanmak başlangıçta saç yağlanmasını önlemeye yardımcı olabilir. Ancak uzun süre bu yöntemi kullanmak kafa derisine zarar vereceğinden saçlarınızın daha fazla yağlanmasına neden olabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz